ZON - Spala / Polsko

24.10.2021

 V polské Spale proběhl mezinárodní závod pro dorostenecké kategorie pod názvem Závod olympijských nadějí. V pátek soutěžili v moderním trojboji dívky a chlapci kategorie U17. V sobotu byly na programu soutěže v moderním čtyřboji kategorií U19. V neděli závody zakončily soutěže štafet.Výsledky: U17 | U19

Hned čtyři medaile získala česká výprava. Zlato v individuálním závodě dívek U19 získala Lucie Hlaváčková. Společně s Tobiášem Pařízkem navíc vybojovali stříbro v závodě smíšených štafet. Stříbrní v soutěži družstev U17 byli i Patrik Vítkovič, Kryštof Švarc a Matěj Sladký. Bronzem v U19 je navíc doplnilo družstvo Tobiáše Pařízka, Michala Frydrycha a Bohumila Svobody.

Spokojená může být zejména čerstvě šestnáctiletá Lucie Hlaváčková, která v kategorii U19 prohnala mnohem starší soupeřky a suverénně ovládla individuální závod. Na závěr polského podniku navíc po boku Tobiáše Pařízka přidala do své sbírky stříbro z mixu. „Spokojená jsem hodně. Trochu mě mrzí, že jsme s Tobiášem nešli ten mix v devatenáctkách i na mistrovství světa, mohlo to být dobré. Teď ve Spale jsem si to moc užila,“ podělila se o své dojmy Lucie. Přehnanou únavu ani na sklonku dlouhé sezóny nepociťuje. „Překvapivě to nebylo tak hrozné. Celkem jsem se těšila na jiné závody, jinou konkurenci, takže se mi závodilo fajn. Do plavání se mi tedy moc nechtělo, ale běh jsem si užila,“ smála se Lucka.

Také její parťák ze smíšené štafety Tobiáš Pařízek si domů odváží dvě medaile. Stříbro z mixu doplnil bronzem ze soutěže družstev, které získal společně s Michalem Frydrychem a Bohumilem Svobodou. V individuální soutěži byl Tobiáš pátý.

Čtvrtou českou medaili vybojovalo družstvo mladších dorostenců. Patrik Vítkovič, Kryštof Švarc a Matěj Sladký dosáhli na stříbro.

Testovací reklama