SP #4 Sofie - semifinále mužů

12.05.2023

SP #4 Sofie - semifinále mužů

První letošní pohárové finále má před sebou Marek Grycz. V bulharské Sofii do něj postoupil poměrně hladce. Matouš Tůma a Ondřej Svěchota semifinálovým sítem neprošli. Celkově tak obsadili 25. a 36. místo.

Výsledky.

 

Marek Grycz v základním semifinálovém kole šermu nezopakoval výborný výkon z kvalifikace, kde se blýskl druhým nejvyšším skóre startovního pole. Tentokrát si přinesl do pátečního klání 205 šermířských bodů. Dalšími šesti si však díky třem výhrám polepšil alespoň v bonusovém kole. „S tím šermem Marek samozřejmě spokojený nebyl, ale myslím, že tam nebyla žádná delší část, kde by měl vyloženě problém. Spíš ty prohrané zápasy přicházely průběžně. A těch šest bodů navíc z bonusu pak bylo samozřejmě docela znát,“ popsal šéftrenér české výpravy v Sofii Libor Capalini. 

Plavání Marek zvládl v šestém nejrychlejším čase a do závěrečného běhu se střelbou startoval jako čtvrtý. Především díky vyrovnané střelbě se český pětibojař dokázal v postupové devítce bez větších problémů udržet. „Pořád tam byla rezerva nějakých deset, dvanáct vteřin, tak to mohlo být relativně pohlídané. I když v téhle konkurenci už to nikdo zadarmo nemá,“ připomněl Capalini. Pro Marka Grycze je postup do sobotního finále nejlepším dosavadním výsledkem letošní sezóny a výrazně tak oživuje své šance na postup do finále Světového poháru.

Další Češi do finále neprošli. Matouši Tůmovi ani Ondřeji Svěchotovi se stejně jako Markovi nepodařilo zopakovat kvalitní šermířský výkon z kvalifikace. Oba chybovali také na střelbě. „Ondra možná trochu doplácí na tu vysokou konkurenci v českém týmu,“ myslí si Capalini. „Výkonnost má, ale máme tak kvalitní a široký tým, že se na závod Světového poháru dostal až teď. V jeho případě bych pokažený šerm přičítal i tomu, že je nevyzávoděný. Asi od sebe chtěl víc.“

Matouš Tůma naopak zklamaný asi nebude. Ve svých jedenadvaceti letech zažívá první seniorskou sezónu a i na svém druhém letošním Světovém poháru postoupil z kvalifikace. „To je pro nás samozřejmě pozitivní informace směrem k nominaci do dalších závodů. Víme, že Matouš kvalitu má a že s ním můžeme počítat,“ řekl Capalini.

 

Testovací reklama