SP #4 Sofie - kvalifikace mužů

10.05.2023

SP #4 Sofie - kvalifikace mužů

Tři české zástupce bude mít semifinále Světového poháru, který se v těchto dnech koná v bulharské Sofii. Z kvalifikace postoupili Marek Grycz, Ondřej Svěchota a Matouš Tůma. Ondřej Polívka naopak v závodě končí. Lucie Hlaváčková má za sebou základní kolo šermu, ve kterém nezopakovala výkon z kvalifikace. Se 190 body vstoupí do semifinále na průběžném 31. místě.

Výsledky.

 

V kvalifikační skupině A se šermířsky dařilo Ondřeji Svěchotovi, kterému bilance 22/12 vynesla cenných 240 bodů a průběžnou čtvrtou příčku. V plavání se český pětibojař držel spíš zpátky, přesto do závěrečného běhu se střelbou startoval jako šestý s pohodlným náskokem na postupovou osmnáctku a mohl tak kontrolovat tempo. Do semifinále postoupil ze své skupiny jako osmý. Ondřej Polívka na nejlepší bohužel nestačil a do semifinále neprošel.

Také Marek Grycz se v kvalifikaci B blýskl skvělým šermem. S úctyhodnou bilancí 26/8 a 260 body byl dokonce druhým nejúspěšnějším šermířem celého startovního pole. Díky bodovému náskoku mohl následně v plavání i běhu se střelbou pošetřit síly. Do semifinále postoupil ze skupiny jako sedmý. Matouš Tůma se během celého závodu pohyboval na hranici postupu. Na šermu získal solidních 225 bodů, v plavání lehce ztratil a do kombinované části startoval jako sedmnáctý s náskokem tří vteřin na postup. Tuto příčku nakonec udržel.

Testovací reklama