SP # 3 - kvalifikace mužů (Albena / Bulharsko)

11.05.2022

SP # 3 - kvalifikace mužů (Albena / Bulharsko)

Trojí české zastoupení bude mít semifinále Světového poháru v moderním pětiboji v bulharské Albeně. Sítem kvalifikace prošli Marek Grycz, Jan Kuf a junior Matouš Tůma. Ženy mají za sebou základní semifinálové kolo šermu a obě Češky se mohou pyšnit vynikajícími výsledky. Karolína Křenková vstoupí do dalších bojů s bilancí 22/13 a 235ti body, Veronika Novotná zaznamenala jen o výhru méně a připsala si výchozích 230 bodů.

Výsledky

 

Marek Grycz zahájil kvalifikaci mírně pasivní šermířskou bilancí se ziskem 208 bodů a šestnáctou příčkou ve skupině. Výborným plaveckým výkonem si v průběžném pořadí polepšil. Do kombinované části vybíhal jako jedenáctý a mohl kontrolovat přímý postup.

Ve stejné kvalifikační skupině se blýskl také junior Matouš Tůma. Na šermu získal o sedm bodů víc než týmový kolega Marek. V plavecké části příliš neztratil a i přes nepovedenou střelbu nakonec ze 17. místa postoupil do dalších fází soutěže.

Do semifinále postoupil z druhé skupiny také Jan Kuf. Po úvodním plavání figuroval zhruba v polovině startovního pole. V šermu si bilancí 17/11 a ziskem skvělých 229ti bodů výrazně polepšil a v kombinované části už mohl hlídat postup.

Kvalifikačním sítem tak neprošel po nevydařeném šermu jen Ondřej Svěchota.

Testovací reklama