SP #3 Budapešť - semifinále žen

27.04.2023

Karolína Křenková a Lucie Hlaváčková na Světovém poháru v Budapešti do finále nepostoupily, obě doplatily na nepovedený šerm. Lucie obsadila 27. místo, Karolína skončila 33. Muži dnes absolvovali základní kolo šermu.

Výsledky.

Oproti kvalifikaci se Češkám vůbec nepovedl základní semifinálový šerm, který předcházel semifinálovému dni a odehrál se už ve středu. Karolína Křenková v něm s výrazně pasivní bilancí 13/22 získala pouze 190 bodů, Lucie Hlaváčková ještě o deset bodů méně a seřadily se na průběžné 17., resp. 18. příčce ve skupině A. V plavání ztráta českých závodnic ještě nepatrně nenarostla, i proto byla šance na postup na startu kombinované části běhu se střelbou malá. Karolína startovala se ztrátou osmnácti vteřin na postupovou devítku, Lucie už s více než půl minutou. Ani šestý nejrychlejší čas v závěrečné disciplíně však nestačil Lucce na lepší než konečné patnácté místo ve skupině. Karolína Křenková doběhla na sedmnácté pozici.

V pátek je v Budapešti na programu semifinále mužů. Jan Kuf si po základním semifinálovém kole šermu přinese do závodu 220 bodů a bude tak nastupovat ve skupině A ze 7. místa. Martin Vlach nasbíral 210 bodů a patří mu ve stejné skupině průběžné 11. místo. Z 18. místa ve skupině B a 170 body bude bojovat Matouš Tůma.