SP #3 Budapešť - kvalifikace žen

25.04.2023

SP #3 Budapešť - kvalifikace žen

Karolína Křenková a Lucie Hlaváčková postoupily z kvalifikace Světového poháru v Budapešti do dalších bojů. Veronika Novotná ani Anna Roubíčková kvalifikačním sítem neprošly.

Výsledky.

 

Lucie Hlaváčková při svém druhém vystoupení ve Světovém poháru zahájila kvalifikaci ve skupině A v maďarské metropoli solidním šermem, i když s lehce pasivní bilancí 16/18. S 210 body se usadila na průběžné 23. příčce. Následující plavání dle svých slov přepálila, kombinovanou část běhu se střelbou však zvládla se ctí v šestém nejrychlejším čase ve skupině a do postupující osmnáctky prošla s rezervou. V sedmnácti letech tak Lucie zaznamenává svůj premiérový postup do semifinále Světového poháru. Anně Roubíčkové nevyšel úvodní šerm a ani v dalších disciplínách posun startovním polem nezaznamenala.

Karolína Křenková v kvalifikační skupině B zářila v úvodním šermu, kde s úctyhodnou bilancí 22/12 inkasovala 240 bodů. Také v plavání se vešla do první desítky a do běhu se střelbou startovala jako čtvrtá s více než půlminutovým náskokem na postup. Situaci si však výrazně zkomplikovala už na první střelbě, kde strávila téměř 30 vteřin. Přesto si dokázala postupovou osmnáctku ohlídat a může se tak těšit na čtvrteční semifinále. Veronika Novotná zašermovala 205 bodů a v plavání obsadila 13. místo. Do kombinace střelby s během nastupovala z průběžného 22. místa. V silné skupině běžkyň však dnes neobstála, a tak pro ni brány semifinále zůstaly zavřené.

Ve středu je v Budapešti na programu kvalifikace mužů, v níž nebudou chybět Marek Grycz, Jan Kuf, Matouš Tůma a Martin Vlach. Ženy čeká semifinálové kolo šermu.

Testovací reklama