SP #3 Budapešť - kvalifikace mužů

26.04.2023

SP #3 Budapešť - kvalifikace mužů

Do semifinále Světového poháru v Budapešti postoupili hned tři Češi. O sobotní finále zabojují Jan Kuf, Matouš Tůma a Martin Vlach. Marek Grycz vinou nepovedeného šermu končí. Ženy mají za sebou semifinálový šerm. Češkám se v něm bohužel příliš nedařilo. Karolína Křenková vstoupí do zítřejšího semifinále z předposlední příčky se 190, Lucie Hlaváčková potom se 180 body.

Výsledky.

 

Matouš Tůma navázal na svůj loňský premiérový postup z kvalifikace v Albeně. V Budapešti zahájil úspěšné tažení za postupem vynikajícím šermířským výkonem, v němž si výrazně aktivní bilancí 17/9 zajistil 243 bodů a průběžnou pátou příčku ve skupině. V plavání naopak na soupeře lehce ztratil. Přesto do závěrečného běhu se střelbou vybíhal jako sedmý, více než dvacetisekundovým náskokem na postup. Ze stejné příčky Matouš v kvalifikační skupině A také postoupil. Marek Grycz se v této skupině naopak do postupové dvanáctky nevešel, a to zejména vinou nepovedeného šermu, z nějž si odnesl pouhých 194 bodů.

Jan Kuf a Martin Vlach si v kvalifikační skupině B nezaváhali. Jan Kuf nejprve suverénně ovládl šermířskou část, v níž mu úctyhodná bilance 21/6 vynesla 264 bodů. Solidní výkon se ziskem 215 bodů podal také Martin Vlach. V plavecké disciplíně se oba čeští pětibojaři drželi spíš zpátky, na jejich startovní pozici do závěrečného běhu se střelbou to však žádný negativní vliv nemělo. Honza vybíhal jako první a mohl si dovolit kontrolovat tempo. Do semifinále bez komplikací postoupil jako osmý. Martin Vlach sice vybíhal na nepostupové třinácté příčce, na postup ale ztrácel pouhou vteřinu a s ohledem na jeho běžeckou a střeleckou výkonnost bylo jasné, že ani on s postupem mít problém nebude. Do semifinále nakonec s rezervou prošel jako třetí.

Testovací reklama