SP # 2 - smíšená štafeta (Budapešť / Maďarsko)

01.05.2022

SP # 2 - smíšená štafeta (Budapešť / Maďarsko)

Smíšená štafeta ve složení Anna Roubíčková a Ondřej Svěchota obsadila na Světovém poháru v Budapešti dvanáctou příčku. Česká dvojice doplatila především na eliminaci v jízdě na koni. Zvítězili Egypťané Haydy Morsy a Nourdeldin Karim před Maďary a Mexičany.

Výsledky

 

Češi na úvod soutěže zašermovali s pasivní bilancí a s 205ti body se usadili na průběžném jedenáctém místě. V jízdě na koni navíc přišla další rána. Zatímco Anna Roubíčková zajela parkur čistě, její týmový kolega Ondřej Svěchota s vylosovaným koněm společnou řeč nenašel. Český mix byl v jízdě eliminován. „Ondrův kůň byl výkonnostně skvělý, ale do pětibojařské soutěže nepatřil, protože byl extrémně citlivý. Viděl jsem ho při přezkoušení s vlastním jezdcem a vypadal opravdu dobře. Ale pak s ním Ondra udělal na opracovišti dvě drobné chyby a ten kůň úplně přestal fungovat,“ popsal situaci reprezentační trenér Jakub Kučera. Češi nebyli zdaleka jediní, kteří se na parkuru trápili. Z třinácti štafet bylo eliminováno hned pět. Další tři do jízdy na koni vůbec nenastoupily. Podle Kučery může být na vině pořadatelské selhání i nový soutěžní formát. Obává se, že do budoucna úroveň štafet výrazně klesne. „Vzhledem k tomu, jak teď vypadá závodní program, si asi nikdo nedovolí stavět do štafet lidi z A týmu. Budou tedy jezdit dvojice vyloženě na štafety. A u zemí, kde není tak široká špička, to bohužel mohou být závodníci, kteří úrovně Světového poháru nedosahují.“

Anna Roubíčková ani Ondřej Svěchota nejsou ve Světovém poháru žádnými nováčky a rozhodně patří mezi kvalitní závodníky. Do štafety v Budapešti je ale český tým tentokrát nasadil především kvůli zisku cenných informací. „Hlavně u Aničky jsme po zdravotních potížích potřebovali zjistit, jestli už může naskočit do Světového poháru,“ vysvětlil Kučera. V běhu se střelbou se bohužel ukázalo, že Anna ještě připravena není. „Ten přechod mezi plaváním a střelbou u ní bude asi vyžadovat delší čas. Kvůli zdravotním problémům zatím absolvovala těch přechodových tréninků minimum. Určitě na to budeme reagovat. Ondra naopak zastřílel obě položky čistě, což se mu dlouho nepovedlo. Navíc střílel velmi rychle. S výsledkem už to ale nemohlo nic udělat,“ konstatoval český kouč.

Testovací reklama