SP # 2 - semifinále žen (Budapešť / Maďarsko)

29.04.2022

SP # 2 - semifinále žen (Budapešť / Maďarsko)

Veronika Novotná a Karolína Křenková postoupily do finále závodu Světového poháru v Budapešti. V sobotních bojích o medaile tak doplní Marka Grycze a Martina Vlacha. V neděli budapešťský podnik uzavře smíšená štafeta s Annou Roubíčkovou a Ondřejem Svěchotou.

Výsledky 

 

Obě české pětibojařky zvládly základní kolo šermu, které je hlavním stavebním kamenem pro semifinálový a v případě postupu i finálový výsledek. Zatímco Novotná zašermovala s mírně aktivní bilancí 18/17 a připsala si 215 bodů, její týmová kolegyně Křenková nasbírala díky bilanci 19/16 a zásahu v bonusovém kole ještě o sedm bodů víc. V plavání byla zase o něco lepší Veronika, která si nakonec kvalitním výkonem v kombinované části doběhla pro přímý postup. „Byla jsem trochu nejistá na střelbě, ale nakonec to tam padlo. Na běhu jsem se snažila prodat to, co umím a vyšlo to. Měla jsem s kým běžet, což je fajn. A šestá pozice je příjemná. Nevytuhla jsem, takže příště by třeba bylo možné i trochu finišovat do cíle,“ věří Veronika Novotná.

Do sobotního finále napřímo postoupila sedmička nejrychlejších. Karolína Křenková doběhla osmá. Díky bodovému zisku nakonec prošla do finále také. „Byly jsme tam hodně za sebou a doběhnout to na to sedmé místo už je náročné. Pro mě bylo dneska kombi nejnáročnější, co jsem snad kdy šla,“ přiznala. „Tam už opravdu žádná rezerva nebyla, zejména u Karolíny. Tím, že běžela na body, věděla, že každá vteřina může rozhodnout,“ souhlasil reprezentační trenér Jakub Kučera. „Ale mám z toho závodu radost. Oproti kvalifikaci bylo krásné počasí, svítilo sluníčko. A dobře jsme se vyspaly. Byl to dneska hezký den,“ usmívala se Karolína. „Hlavně jsme se tou dobrou náladou snažily odbourat stres ze všeho, co nás čeká. Protože já jsem tenhle formát dneska absolvovala poprvé,“ připomněla se smíchem jedenadvacetiletá Veronika Novotná. „Nejvíc stresu přinesl přesun z bazénu na kombi, ale všechno jsme to zvládly. To je pro mě dnes asi ten největší úspěch, že jsme zvládly ty přesuny, převlékaní a tak,“ smála se. „Taky jsem se toho bála. Jsou tady trochu delší vzdálenosti, než byly v Egyptě. Měly jsme všechno naplánované a bylo to naštěstí v pohodě,“ přidala se její reprezentační kolegyně Karolína Křenková.

Nic jiného, než chválit, nemohl v tomto ohledu ani reprezentační kouč. „Já myslím, že je to pro všechny těžké, postupně se s tím srovnají. Holky to zvládly velmi dobře a věřím, že každý další závod bude lepší jak v těch přechodech, tak v tom, co si z toho odnesou.“

V sobotu vyvrcholí oba závody jednotlivců finálovým kláním. V dopoledním závodu mužů bude mít Česko zastoupení v Marku Gryczovi a Martinu Vlachovi. Odpoledne o nejvyšší příčky zabojují i Karolína Křenková a Veronika Novotnou.

Testovací reklama