SP # 2 - semifinále muži (Budapešť / Maďarsko)

28.04.2022

SP # 2 - semifinále muži (Budapešť / Maďarsko)

Český moderní pětiboj bude mít v mužském finále Světového poháru v Budapešti dvojí zastoupení. Ze semifinále napřímo postoupili Marek Grycz a Martin Vlach. Jan Kuf naopak vinou pokaženého šermu končí. Základní šermířské kolo mají za sebou i ženy, které zítra čekají semifinálové boje.

Výsledky

 

Marku Gryczovi se v Budapešti zatím daří. Kvalifikací prošel bez větších obtíží a po dnešní soutěži se stal jedním z osmnácti finalistů. Své semifinálové tažení zahájil kvalitním šermířským výkonem a vytvořením výborného bodového základu pro zbytek soutěže. Přesto podle reprezentačního trenéra Jakuba Kučery nebyl postup do finále rozhodně jednoduchý. „Myslím, že se Markovi vyplatilo pomalejší plavání. Byl potom na kombi schopný reagovat a pohlídat si to. Zastřílel trochu hůř než obvykle, i proto nebyl postup snadný a bez ztráty sil. To ale v tomhle formátu bude u málokoho.“

Také Martina Vlacha stálo semifinále hodně sil. „Bylo to všechno celkem uspěchané. Bazén je asi tři sta metrů od běžeckáho areálu a člověk má na přesun nějakých osmnáct minut. Oproti Káhiře mi interval mezi disciplínami přišel najednou kratší. Ale všichni jsme to měli stejné,“ podělil se o své pocity. A stejně jako týmový kolega Marek, i Martin Vlach se na postup mezi osmnáctku nejlepších v závěrečném běhu se střelbou nadřel. „Bohužel jsem si nepohlídal střelbu, tak mě to stálo dost sil. Doufám, že za dva dny budu mít z čeho běžet, protože postup jsem si představoval trošku snazší,“ přiznal. Jeho slova o horší střelbě potvrdil i reprezentační kouč. „Možná hrála roli změna světelných podmínek, možná návrat k původní zbrani po problémech v egyptě. Snažili jsme se ji udělat identicky, ale přesto to vypadá, že odpor spouště je trochu jiný.“

Třetí z Čechů Jan Kuf se po zkaženém šermu v semifinále s další účastí rozloučil. „Vzhledem k tomu, jak má Honza poskládaný pětiboj, bylo po včerejšku jasné, že nemůže pomýšlet nijak vysoko. I kdyby dneska poskládal všechno úplně optimálně a dostal se do závěrečné osmnáctky, nebylo by to pak s tímhle šermem asi nikam nahoru,“ konstatoval trenér Kučera.

Křenková s Novotnou si i po šermu drží nadějné pozice

Základní šermířské kolo znovu absolvovaly i ženy. Oběma Češkám se dařilo a v rámci své semifinálové skupiny se usadily v první desítce. Karolína Křenková pro další působení v soutěži získala cenných 220 bodů, Veronika Novotná jen o pět bodů méně. „Za mě obě holky zašermovaly velmi dobře. Byly schopné reagovat, získaly v téhle konkurenci dobré body a obě podaly moc hezký výkon. Jsou v závodě,“ ocenil Jakub Kučera.

V pátek je na programu pouze ženské semifinále. Den navíc k regeneraci využijí tentokrát muži. „Oproti Káhiře máme teď den volna, takže zítra si asi půjdeme regeneračně zaklusat, dáme si nějaký dobrý oběd a určitě využijeme služeb naší vynikající fyzioterapeutky Evičky Brožové. A budeme se snažit co nejvíc uklidnit a odpočinout si,“ odkryl plány před finálovou sobotou Martin Vlach.

Testovací reklama