SP # 2 - finále žen (Budapešť / Maďarsko)

30.04.2022

SP # 2 - finále žen (Budapešť / Maďarsko)

Veronika Novotná s Karolínou Křenkovou vylepšily svá kariérní maxima ve Světovém poháru, když v Budapešti obsadily jedenáctou a čtrnáctou příčku. Na domácí půdě zvítězila Michelle Gulyas. V neděli budapešťský podnik uzavře závod smíšených štafet s Annou Roubíčkovou a Ondřejem Svěchotou.

Výsledky

 

Obě Češky si do finále přinesly velmi slušné šermířské body. V bonusovém kole už svůj šermířský bodový výsledek nevylepšily. Jak Veronika Novotná, tak Karolína Křenková zvládly na úvod finálového dne obávanou jízdu na koni. Veronika ztratila body pouze za překročení časového limitu. Druhá česká závodnice shodila tři překážky. „Koně přinesli největší stres celého dne a jsem ráda, že jsem to zvládla. Byl tam náročnější přechod z opracoviště z haly ven, protože koně se venku a vevnitř chovají trochu jinak. Byl to trochu zmatek, ale na parkuru to pak naštěstí všechno dopadlo dobře. Je to jedno moje dnešní malé vítězství,“ radovala se Veronika. Nervozitu přiznala i její týmová parťačka. „V Egyptě se mi jízda nepovedla, tak jsem si chtěla spravit chuť,“ připomněla svůj nepovedený parkur z úvodního Světového poháru v Káhiřa Karolína Křenková. „Jsem ráda, že jsem dojela a ty shozy mě popravdě ani moc nemrzí. Mám z toho dobrý pocit.“

V plavání české pětibojařky na soupeřky výrazně neztratily a do závěrečné kombinované části vybíhaly na hranici elitní desítky. Veronika prokázala skvělé regenerační schopnosti, když oproti semifinálovému výkonu stlačila svůj běžecký čas o sedm vteřin. „V semifinále jsem si v běhu nemusela sáhnout na dno jako Kája. Taky jsem tentokrát trochu lépe rozložila síly na plavání a tolik jsem nevytuhla. Pomohlo i to, že pořadatelé nestíhali časový plán a start kombi se posunul asi o dvacet minut. V tomhle novém formátu je každá minuta dobrá. Jen tu střelbu musím vytáhnout."

Karolína Křenková naopak hledala energetické rezervy v běžecké části marně. „Pro mě už to po včerejším semifinále bylo jen o tom to nějak dozávodit. Dva závody takhle po sobě, to už moje tělo nezvládalo,“ přiznala. „U Karolíny už bylo opravdu vidět, že včera běžela naplno a ten dnešní závod musel hodně bolet. To se objektivně odregenerovat nedá,“ souhlasil Kučera. „U obou holek je to velký posun dopředu a myslím, že mohou být spokojené. Je to další potvrzení toho, že udělaly velký kus práce a další krok dopředu. Jsou na dobré cestě.“

I přes obrovskou únavu si české moderní pětibojařky užily skvělý den. K dobré náladě přispělo i dnešní vítězství Martina Vlacha v závodě mužů. „Martinovi moc gratuluju!“ vzkázala Karolína Křenková. „Martin je náš vzor! Třeba to jednou u mě taky tak dopadne, až k tomu přidám tu střelbu,“ přidala se rozverně Veronika.

Co se individuálních závodů týče, může být český tým spokojený. Vítězství Martina Vlacha, jedenáctá místa Marka Grycze a Veroniky Novotné a čtrnáctá příčka Karolíny Křenkové přináší do začátku sezóny velký optimismus. „Stále si myslím, že je to tady nejlépe obsazený Světový pohár téhle sezóny. Na druhou stranu ty hlavní vrcholy, ať už finále Světového poháru nebo mistrovství světa a Evropy, jsou ještě relativně daleko,“ krotí nadšení reprezentační kouč Kučera.

 

 

 

Testovací reklama