SP #1 Káhira - semifinále žen

09.03.2023

Karolína Křenková a Veronika Novotná nepostoupily do finále úvodního Světového poháru v Káhiře. Seřadily se na konečném 21. a 22. místě. Muži dnes absolvovali základní kolo šermu a zítra je čekají semifinálové boje.

Výsledky

Češkám se příliš nepovedlo základní šermířské kolo. O něco lépe na tom s 210 body byla Karolína Křenková, Veronika Novotná vstupovala do semifinále se 180 body. Situaci příliš nezměnil ani Novotné mimořádně vydařený bonusový šerm, v němž si připsala čtyři výhry v řadě a vylepšila své šermířské skóre alespoň o osm bodů. „To už samozřejmě tu obrovskou ztrátu nenahradilo. Takže Verča spíš ten svůj šermířský výsledek kosmeticky upravila,“ konstatoval český reprezentační trenér Jakub Kučera a doplnil, že během kvalifikace bojovala Veronika se zdravotními problémy a tým dokonce uvažoval o jejím stažení. "Na dnešek se dobře vyspala a cítila se dobře, tak do semifinále nastoupila," oddychl si český kouč.

Plaveckou disciplínu zvládly obě české závodnice s ohledem na zrychlený soutěžní formát kvalitně a pod kontrolou. Před závěrečnou částí však bylo jasné, že postup do finále bude mimořádně složitý. Karolína Křenková startovala na hranici postupu jako devátá s odstupem více než minuty na vedoucí Francouzku Clouvel. Veronika vybíhala čtrnáctá a ztrácela už témeř minutu a půl. Běžecky i střelecky se české pětibojařky držely svého standardu, soupeřky ale nechybovaly. Karolína doběhla do cíle na nepostupovém, jedenáctém místě, Veronika Novotná byla v cíli dvanáctá. V celkovém hodnocení se Češky seřadily na konečné 21. a 22. pozici. „To je po tom šermu, kde oběma chyběly, řekněme, čtyři zásahy k tomu, aby byly v závodě, dobrý výsledek. Získaly na úvod nějaké body do Světového poháru a to je důležité směrem k účasti v červnovém pohárovém finále. Takže ten dnešní výkon hodnotíme pozitivně i s ohledem na to, že zdravotně to nakonec obě, zdá se, prošly v pořádku,“ řekl Jakub Kučera.

Muži mají za sebou základní kolo šermu. V tom nejlepším světle se předvedl Jan Kuf, který si díky výrazně aktivní bilanci 24/11 připsal 245 bodů a do pátečního semifinále nastoupí z průběžného druhého místa. Také Martin Vlach má před semifinále dobrou výchozí pozici. S 225 body ze šermu zahájí páteční soutěž jako desátý. Ondřej Polívka je s 205 body 22.