Polish Modern Pentathlon Trophy - Drzonkow / Polsko

16.05.2022

Polish Modern Pentathlon Trophy - Drzonkow / Polsko

V polském Drzonkowě proběhl o víkendu mezinárodní závod Polish Modern Pentathlon Trophy. S výjimkou Matouše Tůmy, který závodil na Světovém poháru v Albeně, se ho zúčastnila kompletní česká juniorská reprezentace. Z ní si nejlépe vedl Jan Toman, který ovládl kategorii juniorů a celkově skončil druhý.

Výsledky

 

Celý závod polští organizátoři uspořádali v novém soutěžním formátu a podobně jako maďarští kolegové únorového Peridot Cupu zařadili vedle velkého finále s jízdou na koni ještě finále B bez jezdecké části. V neděli se tak konaly hned čtyři soutěžní bloky. "Myslím, že si pořadatelé vzali příliš velké sousto. Byla tam spousta chyb v bodovém hodnocení jednotlivých výkonů a velká řada nedorozumění. Stále tak bohužel nemáme konečné oficiální výsledky," posteskl si reprezentační trenér českých juniorů Marek Szmek, který ale věří, že časem se všichni pořadatelé s novým formátem pracovat naučí.

Závod byl součástí oficiálního kalendáře UIPM a započítání výsledků závodu do juniorského světového žebříčku by mohlo mít z pohledu českého moderního pětiboje velmi zajímavé vyústění. Jan Toman by se druhým místem v tomto závodě mohl poprvé v kariéře posunout na 1. místo oficiálního světového žebříčku PWR v kategorii juniorů.

Testovací reklama