Nové logo Českého svazu moderního pětiboje

18.02.2022

Český svaz moderního pětiboje vstupuje do letošní sezóny s novým logem. K jeho vytvoření bylo přistoupeno z důvodu modernizace vzhledu a efektivnější a jednoznačné rozpoznatelnosti.

Nové logo tvoří stylizovaný znak arabské číslice 5, rozdělený na pět částí v barvách české trikolóry, kde bílá je z důvodů většinového použití na bílém podkladu nahrazena šedou. Tato barevná varianta také zvítězila v anketě na sociálních sítích českého moderního pětiboje. V případě tmavého pozadí je potom preferovanou variantou čistě bílé vyobrazení. Logo dále tvoří adresa webových stránek svazu PENTATHLON.CZ umístěná pod číslicí 5.

Rozšířené provedení se skláda z  loga doplněného o text „ČESKÝ SVAZ MODERNÍHO PĚTIBOJE“ nad pěti piktogramy jednotlivých disciplín. Tyto piktogramy lze používat také samostatně jako doplňující prvek konkrétního grafického použití.

Díky novému logu bude zajištěn jednotný vizuální styl, který je velmi důležitý pro komunikaci uvnitř i vně. „Myslím, že nové logo se povedlo. Vystihuje přesně to, co jsme chtěli. Tedy moderní pětiboj a jeho jednotlivé disciplíny propojené českou trikolórou. Logo je nadčasové, moderní a široce využitelné. Věřím, že s jeho pomocí sjednotíme vizuální styl českého pětiboje a posuneme náš sport zase o něco výš,“ říká předseda ČSMP David Marčev.

Testovací reklama