MSJ - smíšená štafeta (Druskininkai / Litva)

17.09.2023

MSJ - smíšená štafeta (Druskininkai / Litva)

Česká dvojice Barbora Hartmanová a Jan Toman skončila na závěr mistrovství světa juniorů v Druskininkai v soutěži smíšených štafet desátá. O lepší výsledek ji připravily chyby v překážkové disciplíně. Mistry světa jsou Egypťané Zeina Amer a Moutaz Mohamed.

Nedělní závěrečnou soutěž šampionátu v Litvě zahájil český tým slibně. V šermu se Barbora Hartmanová s Janem Tomanem i díky čtyřem výhrám v bonusovém kole blýskli pátým nejvyšším skóre. V překážkové disciplíně však české naděje pohasly. Barbora Hartmanová chybovala na stejné překážce, jaká ji zradila už během kvalifikace i finále individuální soutěže. A i když tentokrát nebyla závodnice eliminována, časová ztráta kvůli opakovanému pokusu byla pro dvojici už příliš velká. „Dneska Bára tu nešťastnou překážku, která tady dělala problémy všem našim závodníkům, konečně překonala, ale bohužel až na druhý pokus. Drobně chyboval i Janek a celkově byla ta ztráta tak velká, že už pak nebylo moc o co závodit,“ připustil reprezentační trenér českých juniorů Marek Szmek.

Český mix sice ještě předvedl bojovný výkon v plavání, které absolvoval v druhém nejrychlejším čase, výrazného posunu pořadím se ale nedočkal. A v závěrečném běhu se střelbou se o jednu příčku propadl na konečné desáté místo.

„Od tohoto mistrovství světa jsme určitě čekali trochu víc. Chyběly nám hlavní opory, i když to, jestli by se jim tu dařilo, můžeme samozřejmě jen odhadovat,“ připomněl Marek Szmek absenci zejména zraněného Matěje Lukeše a také Lucie Hlaváčkové, která ovšem celou sezónu závodila mezi seniory a nemá tak zkušenosti s disciplínou OCR.

Testovací reklama