MSJ - mužská štafeta (Drzonków / Polsko)

03.10.2022

MSJ - mužská štafeta (Drzonków / Polsko)

Druzí skončili Litevci, třetí Guatemalci.

Česká dvojice dominovala od první disciplíny. V šermu získala úctyhodných 257 bodů a odskočila soupeřům o více než dvacet vteřin. Další čtyři body na české konto přibyly v bonusovém kole. Také v jízdě na koni si Češi počínali na výbornou a odnesli si plný počet bodů.  Z průběžné první příčky nesestoupili ani po plavání a do závěrečného běhu se střelbou startovali s téměř půlminutovým náskokem. „Celou dobu to šlo tak hladce, až jsem si říkal, kdy asi narazíme. Že to asi nebude všechno jen růžové,“ popisoval po závodě finišman zlaté české štafety Filip Houška. „Já bych neříkal, že to bylo jasné. Ale věřil jsem, že by to takhle mohlo dopadnout,“ krotil týmového parťáka Matouš Tůma. Oba se shodli, že rozhodující byl opravdu vydařený šerm. „I když já byl i po něm trochu nervózní. Trošku z koní, ale hlavně ze střelby,“ přiznal kladenský rodák Matouš Tůma. Podobně jako na seniorském mistrovství světa, kde společně vybojovali bronz, však i v Drzonkowě čeští parťáci nervy ovládli. „Já v takových situacích zatím mockrát nebyl, abych mohl říct, jestli to zvládám, anebo ne. Dneska jsem nervózní byl a na střelbě se mi ta ruka docela klepala. Naštěstí to tam padalo,“ oddychl si Matouš. A jeho zlatý kolega jen souhlasil. „Hlavně na té první položce se ta ruka třásla, ale pak už to šlo.“ Právě díky zvládnuté střelbě si mohl vychutnat celý poslední okruh. „Druhá položka se povedla. To už jsem věděl, že je to v klidu. Že je ten náskok velký. Tak už jsem si mohl uhladit vlasy,“ narážel Houška s úsměvem na moment, kterého si všimli i polští komentátoři. Český pětibojař si před náběhem do cílové rovinky upravoval účes. „Přemýšlel jsem o tom celé poslední kolo. Že asi zase dlouho nebudu v takové situaci, kdy bych si mohl dovolit to poslední kolečko takhle odklusat. Tak jsem si z toho udělal malinko srandu a pročísnul jsem si hlavu,“ smál se.

Už ve středu čeká oba zlaté Čechy kvalifikace individuální soutěže. Zbyly jim nějaké síly? „To se teprve ukáže, až se to uleží,“ shodují se. A shodují se i v tom, že do soutěže jednotlivců dají všechno. „Dneska nám to zlepšilo náladu. Co se mě týče, necítil jsem před startem, že by to měl být ten vrchol vrcholů. Ta sezóna už je strašně dlouhá. K tomu jsme oba byli předtím nachlazení. Nejeli jsme sem v ideálním rozpoložení,“ přiznal Filip Houška. „Věřím, že tímhle jsme si spravili chuť a dostali nějaký další impuls. Přeci jen to bude poslední juniorský závod v životě a byla by škoda ho nějak vypustit. Všechny medaile máme letos týmové. Rád bych letos přidal ještě nějaký hezký individuální výsledek.“ A názor Matouše Tůmy je stejný. „Určitě si věříme na dobrý výsledek a určitě to nevypustíme. Půjdeme do toho naplno!“

Filipa Houšku a Matouše Tůmu doplní v individuálním závodě juniorů Matěj Lukeš a Jan Toman. Stejně jako na červencovém mistrovství Evropy v Barceloně, i v Drzonkowě budou Češi usilovat o zisk cenného kovu v soutěži družstev.

V úterý je v Drzonkowě na programu kvalifikace žen, v níž nebudou chybět ani Češky Barbora Hartmanová a Lucie Hlaváčková.

Výsledky

Testovací reklama