MS U17, U19 - Alexandria / Egypt

19.09.2021

Sedmnácté místo vybojoval Tobiáš Pařízek na světovém šampionátu v moderním čtyřboji mezi staršími dorostenci v egyptské Alexandrii. Mistrem světa mezi staršími dorostenci se stal Rus Manuilo.Výsledky.

Podobně jako v kvalifikaci zaplaval Tobiáš Pařízek na hranici osobního rekordu. „S plaváním jsem spokojený stejně jako v kvalifikaci. Předvedl jsem zhruba to, na co mám. Ve finále už jsem byl trochu unavenější,“ komentoval své vystoupení v úvodní disciplíně. 

V následujícím šermu si jediný Čech v závodě zapsal bilanci 16/19 a zařadil se na průběžnou třicátou příčku. „Za mě celou dobu moc dobré. Až na konci jsem tam měl takovou šňůrku proher spíš z toho, že mi klesla koncentrace a zvýšila se únava. Navíc jsem měl bolavé stehno. Ale oproti kvalifikaci a vlastně i Evropě jsem spokojený. Na planši už jsem se dokázal mnohem líp soustředit, byl jsem v tom zápasu,“ oceňuje Tobiáš, který se v závěrečné kombinaci běhu se střelbou dokázal díky čtvrtému nejlepšímu výkonu posunout až do elitní dvacítky. „Běžecky jsem spokojený. A mám radost z posledního kola, kde jsem ještě dokázal tři, čtyři místa urvat. Střelba mi nevyšla podle představ, asi trochu pracovaly nervy. Ale snad to nebyla taková hrůza,“ doufá Tobiáš. Se závěrem sezóny může být spokojený. „Rozhodně je to super zkušenost do dalších takových závodů. Taková mi doteď chyběla. Je super, že i když jsem ve všech těch disciplínách nepředvedl své maximum, jsem v top dvacítce na světě.“

Mistrem světa se stal Rus Manuilo před Francouzem Chatellierem a Egypťanem Mohamedem.

Testovací reklama