MS - kvalifikace mužů (Bath / Velká Británie)

24.08.2023

MS - kvalifikace mužů (Bath / Velká Británie)

Martin Vlach, Marek Grycz a Jan Kuf postoupili na mistrovství světa v Bathu do semifinále. Ondřej Svěchota kvalifikačním sítem neprošel.

Výsledky.

Marek Grycz v kvalifikační skupině A zahájil pasivní bilancí na šermu 12/14 a ziskem 208 bodů. V plavecké části byl tradičně úspěšný a do závěrečného běhu se střelbou startoval dvě vteřiny za postupem třináctý. Šestým nejrychlejším časem se následně bez větších obtíží prodral až na postupovou desátou příčku.

Martin Vlach s Janem Kufem startovali v konkurenčně nejsilnější kvalifikační skupině B. V úvodním šermu získali za 14 výher ku 12 prohrám shodně 222 bodů a seřadili se na průběžné jedenácté a dvanácté příčce. V plavání se jako obvykle příliš nerozhodovalo a do kombinované, běžecko-střelecké části startoval Honza desátý a jeho týmový parťák Martin taktéž na postupu dvanáctý. A zatímco druhý jmenovaný svojí nejsilnější disciplínou proplul bez problému a do semifinále postoupil z celkového druhého místa, Jan Kuf musel pro postup běžet naplno.

Ondřej Svěchota v kvalifikační skupině C výborně zašermoval a z planše si na průběžné třetí příčce odnesl cenných 236 bodů. Následující disciplíny už byly bodově chudší a na postup do dalších fází soutěže to nestačilo. Na konečné patnácté příčce ztratil Ondra na postup šestnáct bodů.

Ženy mají za sebou semifinálový šerm a Češkám se v něm bohužel nedařilo tak jako v kvalifikaci. Nejlepší výchozí pozici pro páteční semifinále má s 210 body Veronika Novotná. Karolína Křenková má o deset bodů méně. Lucie Hlaváčková vstoupí do semifinále se 190 body.

Muži své základní semifinálové kolo odšermují rovněž v pátek.

Testovací reklama