MS (Che-nan, Čína) - štafeta mužů

10.06.2024

MS (Che-nan, Čína) - štafeta mužů

Páté místo obsadila na mistrovství světa v čínském Čeng-čou česká štafeta ve složení Filip Houška a Matouš Tůma. Štafetovými mistry světa se stali Korejci.

Výsledky | fotografie.

Filip Houška s Matoušem Tůmou vstoupili do závodu pasivní bilancí v nedělním základním kole šermu, kde si připsali 14 výher a 22 porážek, což jim vyneslo 195 bodů. „Začali jsme hrozně, hlavně mně to nesedlo. Škoda, šerm si beru hodně na sebe. Dlouho trvalo, než jsme se do toho dostali, dotahovali jsme to ke konci.“ líčil Filip.

Dnes v bonusovém kole šermu přidali čtyři výhry a v parkuru si vyjeli solidních 289 bodů. „Říkali jsme si, že jediné, kde se to ještě může zlomit, bude parkur, což se nakonec ukázalo. Vylosovali jsme si dva dobré koníky a přejeli jsme to docela hezky. Ostatní trochu ztratili a dostali jsme se na páté místo,“ popsal Filip. „Já měl dvaadvacetiletého koně, což je vlastně náš vrstevník. Už na opracovišti byl v pohodě a na překážkách skákal jako zamlada,“ usmál se Matouš.

Předloňští juniorští mistři světa si průběžnou pozici udrželi jistým výkonem v plavecké části a páté místo si pojistili v závěrečném laser runu. „Zaplavali jsme zhruba to, co se od nás dá očekávat, a na kombi už byly velké rozestupy. Ve výsledku jsme spokojení,“ sdělil Matouš.

„Dnešek nám celkem vyšel, a tak jsme si spravili náladu po slabším základním kole šermu. Závod měl pro nás vzestupnou tendenci. Umístění je dobré na to, jak jsme začali,“ uzavřel Filip.

Testovací reklama