ME U17, U19 - Caldas da Rainha / Portugalsko

02.09.2021

Tobiáš Pařízek postoupil v kategorii U19 do finále individuální soutěže. Štěpán Surma se do finále nekvalifikoval.Web ME U17/U19.

„Nějak jsem si nedávala žádné cíle, čeho bych chtěla ve štafetě dosáhnout. Ale tohle je určitě super výsledek, se kterým jsem velmi spokojená,“ hlásila po zisku bronzu Lucie Hlaváčková. „Já jsem nadšená. Akorát jsem asi mohla běžet rychleji. Čekala jsem od sebe lepší výkon,“ přiznala sebekriticky její týmová parťačka Kateřina Váňová.

Po plavání, v němž si Lucie podobně jako ve finále individuální soutěže vylepšila osobní rekord a Kateřina zaplavala na hranici toho svého, se Češky usadily na průběžném šestém místě. Od čela závodu je dělilo devět vteřin. „Malinko se to holkám zdramatizovalo na střelbě,“ popisoval následný průběh kombinované části vedoucí výpravy Marek Szmek. „Kačka byla na střelbě malinko déle, než bylo potřeba. Ale běžela dobře, takže udržela kontakt.“ Kateřina předávala týmové kolegyni a vítězce individuálního závodu Lucii se ztrátou třinácti vteřin na stupně vítězů. „V posledním okruhu dokázala Lucka hodně stáhnout na Bělorusku před sebou a v posledních dvou stech metrech ji dokonce předběhla. Bylo to drama až do konce. Opět dneska od Lucky neskutečný běh,“ ocenil Szmek. „Je pravda, že já ani Kačka jsme si tu střelbu úplně nepohlídaly. Na běh ale nějaké síly zbyly, až jsem se divila. Už v první čtyřstovce mi přitom začaly tuhnout nohy. Ale nějak jsem se hecla a vydržela až do cíle,“ popisovala závod ovlivněný únavou z individuální soutěže dvojnásobná medailistka z letošního dorosteneckého evropského šampionátu Lucie Hlaváčková.

Už za deset dní začne v Egyptě dorosteneckým kategoriím mistrovství světa. „Určitě se těším víc, než jsem se těšila doteď. Budu se snažit podat lepší výkon. A budu si víc věřit,“ cítí po zisku štafetového bronzu motivaci Kateřina Váňová.

Souběžně se štafetou dívek U17 proběhla v portugalském Caldas da Rainha kvalifikace na individuální závod dorostenců U19. Do sobotního finále postoupil Tobiáš Pařízek. Pro Štěpána Surmu účast v soutěži i vinou dvojí penalizace skončila.

Testovací reklama