ME U17, U19 - Caldas da Rainha / Portugalsko

30.08.2021

Tobiáš Pařízek a Štěpán Surma obsadili na mistrovství Evropy do devatenácti let v Caldas da Rainha osmou příčku. Mistry Evropy se stali Rusové před Němci a Francouzi.Web ME U17/U19.

Češi na čelo závodu ztratili už v úvodním šermu. Vedoucí českého týmu Marek Szmek přesto vidí pozitiva. „Pro Štěpána to byla první velká soutěž na šermu. Měl v půlce trochu krizi, kdy prohrál víc zápasů za sebou, ale ke konci se vzpamatoval,“ popisoval Szmek. „Tobiášovi to dneska nějak nesedlo. Je ale dobré, že se to stalo při štafetě. Věřím, že se oba alespoň trochu rozšermovali pro individuální soutěž.“

V následujícím plavání česká dvojice za konkurencí příliš nezaostala a také kombinovanou část zvládla solidně. Štěpán Surma pokazil pouze jednu střeleckou položku. Jeho týmový kolega poté pojistil osmou příčku, když před sebe ve finálovém kole nepustil maďarského závodníka. 

V úterý se v Portugalsku bude bojovat o individuální medaile. Do finále žen v kategorii U17 postoupily všechny tři Češky ‑ Lucie Hlaváčková, Anna Studénková a Kateřina Váňová. „Byli jsme samozřejmě rádi, že postoupily všechny tři. Navíc s velkou rezervou. U všech tří byla včera velmi dobrá střelba. Jen Lucka si to na druhé položce lehce zdramatizovala. Naštěstí si to pohlídala na běhu,“ komentoval kvalifikaci mladších dorostenek Szmek.

Testovací reklama