ME - finálová soutěž žen (Székesfehérvár / Maďarsko)

18.09.2022

ME - finálová soutěž žen (Székesfehérvár / Maďarsko)

Třinácté místo obsadila Veronka Novotná na mistrovství Evropy v maďarském Székesfehérváru. Zvítězila Britka Charlie Follett. Mužské finále s Ondřejem Polívkou, Ondřejem Svěchotou a Martinem Vlachem začíná dnes odpoledne v 16:30.

Dvaadvacetiletá Veronika Novotná závodila na evropském šampionátu pátý den ze šesti. „Dojmy jsou teď docela smíšené. Už jsem toho měla dost po štafetě, kvalifikaci a semifinále, kde jsem musela hodně běžet. Říkala jsem si, že dneska to bude za odměnu, ale těch sil už moc nezbývalo,“ přiznala bezprostředně po závodě Veronika. Vinou špatného šermířského základu z pátku navíc vstupovala do finálového dne až na samém chvostu startovního pole se značnou ztrátou na závodnice v čele a příliš jí nepomohl ani zásah a dva body navíc v bonusovém kole.

V jízdě na koni ztratila 26 bodů. Chybovaly ale i ostatní závodnice. „Koně byli zajímaví. Ale byli dobří, Maďaři vždycky připraví dobré koně. Já měla takového fajnového, kterého jela Kája ve štafetě. Byl trochu zvláštní a cupital. A já na něj několikrát nepočkala a způsobila si tím tři chyby, což mě mrzí. Musím na tom ještě zapracovat. Ale jsem ráda, že jsem jízdu dojela,“ narážela Veronika na množství eliminací, které v parkuru potkaly její soupeřky.

V plavání byla česká pětibojařka dvanáctá a do závěrečného běhu se střelbou vybíhala se čtrnáctkou na hrudi. A o místo si polepšila. „S třináctou příčkou jsem spokojená. Já jsem ráda už za to finále. Že jsem měla možnost svézt se na koních. A za tu příležitost, že tu můžu být a získávat zkušenosti. To je pro mě asi to nejdůležitější v tomhle prvním roce v seniorské kategorii,“ řekla Veronika Novotná, která startem v individuální soutěži uzavřela dlouhou a úspěšnou sezónu. Maximem ve Světovém poháru v ní bylo druhé místo na květnovém podniku v Albeně. Mimořádným úspěchem je i bronzová medaile, kterou Verča hned první den mistrovství Evropy získala společně s Karolínou Křenkovou ve štafetě. „Byla to tady taková hezká tečka,“ souhlasí. „A teď už snad zasloužené volno!“ S premiérovou sezónou mezi seniorkami může být Veronika Novotná spokojená. Stejně tak její trenéři. „Verča dnes potvrdila svou dlouhodobou výkonnost, kterou letos ukazovala. Udělala obrovský posun. S výhledem na Paříž je to rozhodně dobrá zpráva,“ kvituje český reprezentační kouč Jakub Kučera.

Výsledky

 

 

Testovací reklama