ME (Budapešť / Maďarsko) - štafetové závody žen a mužů

08.07.2024

ME (Budapešť / Maďarsko) - štafetové závody žen a mužů

Mistrovství Evropy v Budapešti začalo soutěžemi štafet. Marek Grycz s Janem Kufem obsadili v mužské štafetě čtvrté místo a Karolína Křenková s Veronikou Novotnou skončily mezi ženami páté.

Výsledky a informace k závodu.

Marek Grycz s Janem Kufem získali celkem 1394 bodů, za medailovými pozicemi zaostali o 28 bodů. „Věřili jsme si na placku, nakonec je z toho čtvrté místo. Chyběly nám bodíky ze šermu. Ani jednomu z nás se nepovedl tak, jak by měl,“ poznamenal Marek.

S Honzou začali skvělým plaváním, v kterém získali 333 bodů. Lepší v něm byli jen pozdější vítězové, Italové Matteo Cicinelli a Giorgio Mallan. Dalších 198 bodů přidal český pár v šermu, v kterém měl bilanci 15 výher a 25 porážek. Ztrátu ze šermu Honza s Markem částečně kompenzovali v jízdě na koni, a před závěrečným laser runem ztráceli na bronzovou pozici 27 bodů. Manko už nestáhli, k posunu na pódium jim nepomohlo ani druhé místo v kombinaci běhu se střelbou.

„Moc jsem se těšil, protože jsem věděl, že to pro mě bude poslední závod s jízdou na koni v životě. Navíc s Márou jsme spolu ještě nezávodili. Začali jsme hezky na plavání, pak se to trochu zadrhlo na šermu, ale bojovali jsme až do konce. Pro mě docela fajn závod, pro Máru hezký trénink,“ shrnul loučící se Honza. „Taky jsem rád, že jsem si s Honzíkem na závěr jeho kariéry ještě stihl zazávodit,“ dodal Marek.

Karolína Křenková s Veronikou Novotnou získaly 1260 bodů, od medailových míst je dělilo 67 bodů. „Medaile byly daleko,“ litovala Karolína.

S Veronikou odstartovaly štafetu 18 vítězstvími a 24 prohrami v šermu, po úvodní části byly šesté. Polepšily si díky 301 bodům za povedené plavání. Dalších 283 bodů si připsaly na parkuru a do kombinované části šly z pátého místa, které jim zůstalo i po závěrečné disciplíně.

„Nejsme úplně spokojené, mohlo to být o dost lepší,“ hodnotila Karolína. „Stejně jako kluci jsme nechaly hodně bodů na šermu, kde se udělaly velké rozdíly. Totéž na koních, kde jsme nechaly 10 bodů za čas.“

Testovací reklama