Křenková s Novotnou byly na MS sedmé ve štafetě

25.07.2022

Křenková s Novotnou byly na MS sedmé ve štafetě

Sedmou příčku obsadily ve štafetě na mistrovství světa v Alexandrii Karolína Křenková s Veronikou Novotnou. Mistryněmi světa se staly domácí Haydy Morsy a Amira Kandil. Druhé skončily Mexičanky.

Výsledky

 

České pětibojařky zahájily štafetu pasivní bilancí v šermu a výrazně si tak zkomplikovaly cestu za solidnějším výsledkem. „Obě holky si bohužel prostřídaly části turnaje, kdy jim to opravdu nešlo a kdy byly relativně v pohodě,“ popsal reprezentační trenér Jakub Kučera. „Šerm dneska rozhodoval. Mně se nedařilo na začátku, Verče potom na konci,“ shrnula úvodní disciplínu Karolína Křenková. „Prostě to dneska nebyl náš šermířský den,“ konstatovala její týmová parťačka Veronika Novotná. Česká dvojice se s výrazným bodovým odstupem usadila na průběžné sedmé příčce. „Co se týče medailových umístění, bylo zřejmé, že pokud se nic nestane na koních, je po závodě,“ předpovídal český kouč Kučera. A měl pravdu. Až příliš nízký a snadný parkur, který Češky stejně jako pět dalších týmů zvládly čistě, pořadím příliš nezamíchal. „Na egyptské poměry je tu jízda docela fajn. Bohužel ale koně dneska nerozhodovali,“ potvrdila Veronika Novotná. 

A tak si české pětibojařky držely sedmou příčku napříč celou soutěží. Sedmé startovaly do závěrečné kombinované části. A sedmé také doběhly. „Kája mi předávala kousek za šestými Italkami. Snažila jsem se je postupně doběhnout, ale moje střelba nebyla úplně výtečná, tak jsem tam ztratila. A přišlo mi potom zbytečné se za nimi honit, když vzadu za námi bylo místo, že jsem nemusela moc spěchat,“ upřednostnila Veronika Novotná úsporu sil na individuální závod před urputnou snahou české štafetě o příčku polepšit. „V kombinované části už to bylo spíš o tom, aby si holky vyzkoušely střelnici a zdejší trochu atypické světelné podmínky. Ale s tím umístěním už nešlo nic moc zásadního udělat,“ vysvětlil Jakub Kučera.

Už ve středu se obě Češky společně s Annou Roubíčkovou postaví na start kvalifikace individuálního závodu. Štafeta jim příliš sil nevzala. „Já se cítím dobře. Myslím, že jsme trochu sil pošetřily. Přišlo mi to jako dobré rozcvičení před kvalifikací, že jsme se alespoň rozšermovaly. Doufám, že jsme si všechnu smůlu vybraly už dneska,“ těší se na další závodní dny Veronika Novotná. A pozitivní zůstává i Karolína Křenková. „I já se cítím dobře. Trochu mě mrzí, že nám to dneska nevyšlo tak, jak jsme si přály. Ale doufám, že si spravíme chuť v dalších dnech.“ 

V úterý se v kvalifikaci mužů představí i čtveřice Čechů. O postup do dalších fází soutěže zabojují Marek Grycz, Jan Kuf, Ondřej Polívka a Martin Vlach. 

Testovací reklama