Karolína Křenková skončila jedenáctá na mistrovství světa

30.07.2022

Karolína Křenková skončila jedenáctá na mistrovství světa

Jedenáctou příčku obsadila Karolína Křenková na mistrovství světa v egyptské Alexandrii. Vylepšila tak své sezónní i kariérní maximum. Jedná se zároveň o nejlepší český výsledek v ženské individuální soutěži na mistrovství světa za posledních patnáct let. Mistryní světa se stala Italka Elena Micheli.

Výsledky

 

"Já jsem úplně spokojená. Mohlo to asi dopadnout ještě o něco lépe, kdybych střílela lépe, ale jedenácté místo beru. Je to skvělé,“ říkala bezprostředně po závodě Karolína Křenková. Ze základního šermířského kola si do finále přinesla vynikající skóre 230 bodů. Další dva body přidala ve finálové bonusovém kole a po šermu třiadvacetileté Češce patřila průběžná čtvrtá příčka. „Šerm vyšel super, s tím jsem moc spokojená. “Také jízdu na koni zvládla skvěle a za čistě projetý parkur si připsala plný počet bodů. „Čistě tady bohužel zajela spousta lidí, takže tam nebyl takový posun,“ připomněla Karolína Křenková extrémně jednoduchý parkur, kterým egyptští pořadatelé připravili ty nejkvalitnější jezdce ve startovním poli, mezi něž Češi bezesporu patří, o cennou výhodu. V následující disciplíně poslalo vysoké průběžné skóre jedinou Češku v závodě do poslední rozplavby. Podobně jako v semifinále tak čelila nejkratší možné pauze před startem běhu se střelbou. „Na zkušenost ze semifinále jsem reagovala tak, že jsem v plavání trošku vypustila poslední padesátku. Hlavně kvůli střelbě, abych měla klidnější ruku,“ vysvětlovala Karolína. „Cítila jsem se tam o dost líp než v semifinále, ale stejně to tam úplně nešlo. Pár chyb jsem udělala a to mě stálo lepší výsledek.

S jedenáctou příčkou z mistrovství světa však může být Karolína Křenková nadmíru spokojená. O dvě místa vylepšila své sezónní i kariérní maximum. V červnovém finále Světového poháru v Ankaře byla třináctá. Výsledek v Alexandrii je navíc nejlepším českým ženským individuálním umístěním na mistrovství světa od roku 2007. Tehdy Lucie Grolichová byla na šampionátu v Berlíně desátá. Na mistrovství světa 2015, které se konalo rovněž v Berlíně, skončila Natálie Dianová dvanáctá. Dopingové aféry soupeřek v následujících letech pravděpodobně její výsledek vylepšily, jistotu ale sama nemá. „Nejsem si jistá. Možná tam pak časem někoho chytili, ale nebylo to hned. Takže jsme to už potom neřešili,“ přiznala bývalá hvězda českého moderního pětiboje Natálie Dianová. „Důležité je, že Kája a Verča Novotná závodí moc hezky a že je to velmi dobrý signál pro Paříž,“ ocenila své nástupkyně.

Také český reprezentační trenér Jakub Kučera je s výkonem Karolíny Křenkové spokojený. „Po tom, jak musela jít kvalifikaci a semifinále, poskládala optimální výkon a i ten výsledek je skvělý. Je to další krok a pro nás dobrý signál. Obě holky, co postoupily z kvalifikace, jsou poměrně mladé. A pokud je záhy doskočí Lucka Hlaváčková, mohli bychom mít po dlouhé době zase velmi konkurenceschopný ženský tým,“ vzpomněl Kučera majitelku tří zlatých medailí z letošních vrcholných dorosteneckých a juniorských akcí. „Do budoucna je to tedy určitě dobrá zpráva. Samozřejmě všichni bychom chtěli, aby to bylo ještě výš, ale myslím, že tohle je reálný výsledek a všichni s ním můžeme být jenom spokojení,“ vrátil se Kučera k výkonům Karolíny Křenkové.

Posledním závodem na mistrovství světa v Alexandrii bude nedělní soutěž smíšených štafet. České barvy bude hájit Veronika Novotná s Janem Kufem.

Testovací reklama