Karolína Křenková postoupila do finále mistrovství světa

29.07.2022

Karolína Křenková postoupila do finále mistrovství světa

Karolína Křenková postoupila při své individuální premiéře na mistrovství světa do finále. V sobotních medailových bojích tak doplní trojici českých mužů Jana Kufa, Ondřeje Polívku a Martina Vlacha. Veronice Novotné se nevydařil základní šerm a v individuální soutěži na šampionátu končí.

Výsledky

 

Karolína Křenková vstupovala do pátečního semifinále s výborným základem z šermu, v němž si díky bilanci 21 výher ku 14 prohrám připsala cenných 230 bodů. V bonusovém kole další zásah nepřidala, přesto jí před plaveckou disciplínou patřilo místo v elitní šestce a tím pádem i v poslední rozplavbě. Mezi doplaváním a startem kombinované části ji tak čekala nejkratší možná pauza ‑ pouhých patnáct minut. „Už se mi to, myslím, někdy stalo, že jsem byla v poslední rozplavbě. Ale ne vždycky to organizátoři drží, zpozdí se třeba o pět minut. Ale tady to drží přesně. Takže jsem se akorát převlékla, stihla dát jednu střeleckou položku a šla rovnou na start,“ líčila po závodě Karolína. Testovací položka navíc vůbec nedopadla dobře. „Nešla jsem na start úplně v klidu,“ přiznala. „Ale ono nejde nic jiného dělat. Víc času na to si vylepšit pocit a dát si tam ještě nějakou dobrou položku, tam prostě není. Tak jsem šla prostě na start a doufala, že v závodě to nějak půjde.“             

Do běhu se střelbou startovala Češka jako pátá, v cíli si o tři příčky pohoršila. Přímá postupová sedmička jí utekla o pouhý bod a musela tak počkat na doběh druhého semifinále. Bodový zisk nakonec Karolíně na účast v sobotním finále stačil.            

Druhá z Češek Veronika Novotná vinou velmi pokaženého základního šermu semifinálovým sítem neprošla. Společně s Markem Gryczem, který vypadl v semifinále mužů, by se v Alexandrii měla představit ještě v nedělní smíšené štafetě. V sobotu individuální závody v Alexandrii vyvrcholí boji o medaile. V odpoledním finále mužů se české trio Jan Kuf, Ondřej Polívka a Martin Vlach pokusí vedle individuálních úspěchů získat také cenný kov v soutěži družstev. Finále žen s Karolínou Křenkovou je na programu od osmi večer.

Testovací reklama