FSP Ankara / Turecko - finále žen

03.06.2023

FSP Ankara / Turecko - finále žen

Nejlepší výsledek kariéry zaznamenala v turecké Ankaře Karolína Křenková, když na finále Světového poháru skončila osmá. Z vítězství a přímé kvalifikace na olympiádu v Paříži se raduje Italka Elena Micheli.

Výsledky.

 

Karolína Křenková vstoupila do finálového klání s výborným šermířským skóre. V součtu základního i bonusového kola získala celkem 234 bodů, což stačilo na průběžnou třetí příčku. „234 bodů je v téhle konkurenci opravdu skvělý výsledek a základ jakéhokoliv závodního úspěchu,“ smekl pomyslný klobouk reprezentační trenér Jakub Kučera. Skvěle si Karolína poradila také s parkurem, který s plným počtem bodů dokonce vyhrála. „Vylosovala jsem si dobrého koně a povedla se mi čistá jízda. Za to jsem moc ráda,“ komentovala svou jízdu. A spokojený byl i český trenér. „Kája dostala kvalitního koně a zajela asi nejlepší jízdu, jakou jsem od ní viděl. Byla bezchybná a jezdecky opravdu velmi kvalitní.“

Před plaveckou částí byla Karolína průběžně druhá. A předvedla šestý nejrychlejší čas. „Plavání bylo docela v pohodě, akorát byl pak hrozně krátký čas před startem kombi, protože jsem plavala v poslední rozplavbě,“ posteskla si pětadvacetiletá česká pětibojařka. Oproti semifinále navíc plavala o dvě vteřiny rychleji. „Nejsem si jistý, jestli se Karolíně tyhle dvě vteřiny vyplatily. Je možné, že potom se to nastřádalo a v konci běhu jí možná ty síly chyběly,“ naznačil Jakub Kučera další vývoj.

Do závěrečného běhu se střelbou startovala Karolína Křenková jako třetí. A na čele se udržela téměř až do konce. Z druhé i třetí střelby vybíhala dokonce jako vedoucí závodnice. Poslední střelecká položka se však nevydařila a česká pětibojařka se propadla na konečnou osmou příčku. „Až do poslední střelby držela Kája krok s těmi nejlepšími běžecky i střelecky. Takovou situaci zažila poprvé. Poslední položku pokazila. Proti svému optimálnímu výkonu ztratila dvacet vteřin a tři, čtyři další místa. Ale kdyby nám před soutěží někdo nabídl osmé místo, tak to stoprocentně bereme. Aspoň má prostor pro zlepšení pro další závody a rozhodně je to povzbuzení do další práce. Za mě podala skvělý výkon a udělala skvělý výsledek,“ ocenil reprezentační trenér Kučera. A česká závodnice po hořkosladkém závěru nakonec souhlasila. „Všechno šlo dobře až do poslední položky, která se mi bohužel nepovedla a odstřelila jsem se z nějakého lepšího umístění. Ale myslím, že osmé místo je krásné a jsem ráda za to, co jsem tu předvedla.“

Světový pohár 2023 ovládla Italka Elena Micheli, která tak zároveň napřímo splnila kvalifikační kritéria pro olympiádu v Paříži 2024. Druhá skončila Ilke Ozyuksel z Turecka, třetí potom Francouzka Marie Oteiza.

Start závodu mužů je v Ankaře kvůli nepříznivému počasí odložen do večerních hodin. 

Testovací reklama