Finále SP zakončily smíšené štafety. Novotná s Kufem nedokončili

26.06.2022

Finále SP zakončily smíšené štafety. Novotná s Kufem nedokončili

Finále Světového poháru v moderním pětiboji v turecké Ankaře je minulostí. Do závěrečné soutěže smíšených štafet nastoupili Veronika Novotná s Janem Kufem, závod však nedokončili. Zvítězila maďarská dvojice ve složení Michell Gulyas a Balasz Szep před Japonci a Poláky.

Výsledky

 

Český mix ze soutěže odstoupil po základním kole šermu a jízdě na koni. Dle reprezentačního trenéra Jakuba Kučery šlo o jednu z možných variant. „Včerejší individuální závod mužů, který skončil v podvečer, nám kromě kvalitních výsledků přinesl i komplikaci v podobě složení smíšené štafety, protože všichni tři kluci bojovali až do konce o kvalitní umístění. Honza šel dnes třetí závod ve třech dnech a teprve včera večer nám na technické konferenci organizátoři upřesnili časový program dnešního závodu, který začínal už v půl osmé ráno. Doba na regeneraci byla proto extrémně krátká,“ popsal.

„Chtěli jsme si ověřit některé věci především na šermu a v jízdě na koni. Za čtyři týdny začíná mistrovství světa. Hlavně pro Veroniku bylo proto důležité, aby nejela do Alexandrie s tím, že její poslední parkur dopadl eliminací. Dnešní parkur zvládla velmi dobře, i když třeba časový limit jsme tentokrát vůbec neřešili", vysvětlil Kučera s tím, že po dvou disciplínách nebyla pozice českého mixu nadějná pro boj o přední umístění. „Proto jsme se rozhodli dát přednost regeneraci a neriskovat případné zdravotní komplikace několik týdnů před světovým šampionátem.“

Testovací reklama