Evropské hry - semifinále žen (Krakow / Polsko)

27.06.2023

Evropské hry - semifinále žen (Krakow / Polsko)

Lucie Hlaváčková postoupila na Evropských hrách v polském Krakově ze semifinále do sobotních bojů o cenné kovy. Mezi elitní osmnáctku finalistek dokázala proklouznout především díky skvělému výkonu v běhu se střelbou. Karolína Křenková do finále nepostoupila.

Výsledky.

 

Lucie Hlaváčková získala v základním šermířském kole 200 bodů za bilanci 15/20. V úterním bonusovém šermu další zásah nepřidala a usadila se tak na průběžné poslední příčce své semifinálové skupiny. Přesto je se svým šermířským výkonem spokojená. „Za mě patnáct výher a dvacet proher je na takhle vysoké úrovni v takovéhle soutěži celkem dobrý výsledek,“ hodnotila.

Pořadím se neprokousala ani po plavání a do závěrečného běhu se střelbou startovala jako osmnáctá. Na postupové příčky ztrácela půl minuty. „To jsem si říkala, že už je celkem dost. Ale že budu věřit. Pak jsem zase v průběhu toho závodu věřit přestávala, ale v posledním kole to tam bylo přímo přede mnou. Tak se to nakonec dalo,“ smála se po doběhu šťastná Lucka, která v běhu se střelbou podala druhý nejlepší výkon z celého, 36 členného semifinále. A to se jí dle jejích slov nepovedla střelba. „Během posledních dvou závodů jsem si zvykla, že mám střelbu super. Dneska to tak ale nebylo, dělala jsem chyby. Bylo to napínavé. Poslední položka byla asi nejlepší, ale normálně střílím prostě líp.“

Lucie Hlaváčková si v mnohem zkušenější konkurenci dokázala polepšit o deset příček. „Moc nevnímám, co se děje kolem. Ale pamatuju si, že jsem předbíhala jedenáctku. A potom jsem viděla vysokou Elodie (Clouvel), že je tam přede mnou. Tu jsem pak předběhla v posledním kole,“ vyprávěla. „Před poslední střelbou začalo pršet. Já mám déšť hrozně ráda, tak jsem to brala jako dobré znamení. Hezky mě to osvěžilo, znovu jsem se nadechla a šla jsem do toho.“

Druhá Češka v soutěži Karolína Křenková bohužel semifinálovým sítem neprošla. Z pondělního šermu si v druhé semifinálové skupině odnesla shodně s týmovou kolegyní Luckou 200 bodů a v úterním bonusovém kole další nepřidala. V plavání byla Kája desátá a do závěrečného běhu se střelbou startovala s dvanáctkou na hrudi a ztrátou pěti vteřin na postup. Kombinovaná část se ale Karolíně nevydařila a doběhla mimo postupové pozice šestnáctá.

Zítra je na programu semifinále mužů.

Testovací reklama