Evropské hry - kvalifikace žen (Krakow / Polsko)

25.06.2023

Evropské hry - kvalifikace žen (Krakow / Polsko)

Karolína Křenková a Lucie Hlaváčková postoupily na Evropských hrách v Krakově do semifinále. Veronika Novotná se s individuální soutěží naopak loučí.

Výsledky.

 

Karolína Křenková zahájila v kvalifikační skupině A lehce nadprůměrným šermem. Bilance 15 výher ku 13 prohrám jí vynesla 215 bodů a průběžnou 13. příčku. Plaveckou část absolvovala se sedmým nejrychlejším časem a do závěrečné kombinované části startovala jako jedenáctá. Do semifinále Karolína nakonec postupovala s rezervou z dvanáctého místa.

Lucie Hlaváčková s Veronikou Novotnou začínaly v kvalifikační skupině B plaváním, které absolvovaly jako 11. (Veronika) a 19. (Lucka). V šermu si o něco lépe vedla mladičká Lucie, která s bilancí 15/14 přidala do svého průběžného skóre 215 bodů. Veronika Novotná zaznamenala pasivní bilanci 13/16 a získala 201 bodů. Do běhu se střelbou startovala Lucka ze čtrnácté pozice a s přehledem si pohlídala postupovou osmnáctku. Veronika Novotná se ze startovní dvacáté pozice nedokázala prokousat pořadím, naopak si o dvě místa pohoršila. Do semifinále tak neprošla i přesto, že její výsledné bodové skóre bylo o bod vyšší než u Karolíny Křenkové, která s přehledem postoupila ze skupiny A.

Zítra je v Krakově na programu kvalifikace mužů, do níž nastoupí Marek Grycz, Jan Kuf, Ondřej Polívka a Martin Vlach.

Testovací reklama