Český pohár mládeže 2022 - 2. kolo

24.04.2022

V neděli se na pražské Julisce uskutečnilo druhé kolo letošního Českého poháru mládeže. Závodů se zúčastnilo 172 závodníků ze třinácti oddílů včetně třech zahraničních. 

Výsledky

"Ještě ve čtvrtek bylo přihlášených asi dvě stě dětí, ale pak nám začaly chodit odhlášky. Ale třeba kategorie U13 byla dobře naplněna. Hlavně účast holek byla pěkná,“ pochvaloval si za organizátory David Marčev.

Podobně jako v úvodním kole v Kralupech nad Vltavou, také na Julisce mladé pětibojaře potrápilo počasí. „Předpověď před čtrnácti dny byla krásná. Těšili jsme se, že bude sluníčko a že se ohřejeme,“ líčil Marčev. „Ale jak se to blížilo, bylo jasné, že bude pršet prakticky celý den od chvíle, co se děti přesunou z bazénu ven. Jedenáctky, třináctky a patnáctky běžely v šíleném marastu, to byly úplné louže. V první dráze bylo místy několik centimetrů vody, ve kterých se ti závodníci cachtali. Odběhli a šli se schovat. Odpoledne se to zlepšilo, takže ti starší už to měli podstatně lepší.“

Příští kolo Českého poháru, které bude zároveň mistrovstvím republiky pro kategorie U17 a U19, proběhne 14. května opět v Kralupech nad Vltavou."

 

Testovací reklama