Přeskočit na obsah | Přeskočit na hlavní navigaci | Facebook | » Mapa stránek | Zobrazit úvodní animaciDruhy soutěží

V moderním pětiboji závodí muži i ženy v soutěžích jednotlivců, tříčlenných družstev mužů i žen, dvoučlenných štafet mužů, žen a smíšených. Soutěže je možné rozdělit podle věkových kategorií. Vedle nejprestižnější seniorské kategorie se na mezinárodní úrovni závodí ještě v kategoriích mladšího a staršího dorostu (do 16, resp. 18 let), juniorů (do 21 let) a v kategorii veteránů (nad 40 let).

Nejvýznamnější soutěží v moderním pětiboji jsou olympijské hry, v jejichž programu jsou individuální soutěže mužů i žen. Každoročně je pořádáno nejen mistrovství světa (MS), ale i mistrovství jednotlivých kontinentů. V rámci MS i kontinentálních šampionátů jsou organizovány jak individuální, tak i týmové soutěže.

Nejvýznamnější dlouhodobou soutěží je Světový pohár. Ze tří nejlepších výsledků jednotlivých pětibojařů za posledních 12 měsíců se sestavuje průběžně Světový pětibojařský žebříček PWR. Všechny nejvýznamnější soutěže, s výjimkou OH a finále Světového poháru (FSP), jsou organizovány jako dvoukolové. Ze semifinálových skupin postupuje do finálového závodu vždy 36 nejlepších.

Hlavní navigace: